Adam M. Razik

„Im wyżej wzlatujesz, tym mniejszy wydajesz się dla tych, którzy nie potrafią latać." 

p18ht3phji1b3u1hk91c32ejt1cad

Jestem twórcą, nauczycielem, wizjonerem, a nawet uważanym przez wielu, za człowieka od zadań trudnych i niemożliwych. Moją życiową pasją jest malarstwo, w którym się realizuję i oddaję bez reszty. Jestem wiecznym optymistą i entuzjastą pozytywnego myślenia. Jestem przekonany, że wszystko w życiu mi sprzyja, a jeżeli nawet pojawiają się, to nie problemy, a wyzwania. Zawsze dostaję od życia to czego chcę, a moja codzienność - to radość każdą chwilą, po prostu rozkosz życiem.Prowadzę PIERWSZY NA ŚWIECIE PO POLSKU kanał o malowaniu obrazów - Malowanie Krok Po Kroku.

 

Urodziłem się 22 października 1962 roku w Głubczycach. Dyplom na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Studiowałem malarstwo w pracowni profesora Włodzimierza Dudkowiaka, rysunek w pracowni profesor Izabelli Gustowskiej. Niemały wpływ na kształtowanie się mojej artystyczej postawy twórczej, podejścia, interpretacji rzeczywistości i odnajdywania zależności barwnych na płaszczyźnie obrazu, miała profesor Alojza Zacharska, której byłem uczniem, w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Cybisa w Opolu.

 

Uprawiam i zajmuję się między innymi:

 IGP0070 kopia kopia - malarstwo sztalugowe tj. obrazy na płótnie, kartonie, płycie, ścianie itp., w technikach takich jak: olej, akryl, akwarela, gwasz, tempera, pastele suche, olejne itd.

- malarstwo na jedwabiu tj. obrazy (oprawiane w oryginalne ramy), unikatowa, odzież, projektowana również przeze mnie: suknie, spódnice, tuniki, itp., ręcznie malowane: szale, apaszki, krawaty, muchy itd., - realizowane różnymi metodami i technikami malowania na jedwabiu, uzależnionymi od pożądanego efektu malarskiego: gutta, salzauf seide, czy freieseidenmalerei, itp.

- rysunek: ołówkiem, tuszem, węglem, realizacje monochromatyczne, również wielkoformatowe i inne.

- techniki pozłotnicze, którymi wzbogacam swoje prace: oksydowane złoto, srebro i inne metale, barwione, trawione i inne, których używam, dodaję, do swoich realizacji na różnorodnych podłożach i wykorzystuję w wielu technikach malarskich.