Adam M. Razik

  Adam M. Razik (22 pażdziernika 1962) wizjoner, artysta malarzwideobloger,                                     animatornauczyciel malarstwa i życia z pasją 

selfportrait 2   

Uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Cybisa w Opolu. Absolwent edukacji artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Przez wiele lat pracował jako nauczyciel sztuki, w szkołach i instytucjach kultury, grafik komputerowy, dyrektor artystyczny w agencjach reklamowych, oficynach wydawniczych  oraz redakcjach prasowych.

Artysta malarz i rysownik, uprawiający malarstwo sztalugowe, figuratywne (realistyczne),  jak i abstrakcyjne. Autor jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, i unikatowy, stosujący zarówno klasyczne techniki wypowiedzi malarskiej, jak i eksperymentator, poszukujący  własnych, oryginalnych środków i sposobów kreacji, na płaszczyźnie obrazu i poza nią.

Jest twórcą, założycielem i prowadzącym, pierwszego na świecie po polsku, poradnikowego  wideobloga, o tworzeniu obrazów od podstaw – malowanie krok po kroku. Publikuje swoje filmy, na najpopularniejszej internetowej platformie wideo - YouTube. Sztaluga na niej malowany, przez artystę obraz, kamera, i opowiadania, z charakterystyczną dla autora swadą, dozą humoru, pasji, a czasem chaosu, o tym jak malować obrazy krok po kroku.

  „Im wyżej wzlatujesz, tym mniejszy wydajesz się dla tych, którzy nie potrafią latać."

 

loving Vincent2  

Adam M. Razik jest jednym z artystów, malujących klatki filmu "Loving Vincent".             "Loving Vincent" (polski tytuł "Twój Vincent") jest pierwszym na świecie animowanym filmem pełnometrażowym, który powstał dzięki ręcznie malowanym płótnom. Każda z 65.000 klatek filmu jest obrazem   olejnym, namalowanym na płótnie przy użyciu tej samej techniki, jaką stosował Vincent Van Gogh.